İnşaat Sonrası Temizlik, 

Dış Cephe Cam Temizliği, 
Fabrika Temizliği, Ev, Villa Temizliği, 
Endüstriyel Temizlik
Okul ve Hastane Temizliği
Part Time Temizlik Elemanı, Halı yıkama
ve Diğer Temizlik Hizmetleri için 
TUĞRA TEMİZLİK HİZMETLERİ
KAYSERİ 0352 245 33 73
İşimiz Temizlik Gücümüz Temizlik

Cami Temizliği

Cami Temizliği - 4.3 out of 5 based on 3 votes

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

Cami Temizliği

Cami temizliği yapıyoruz: çünkü neden camileri temizliğini yapmak insanların çok daha temiz bir ortamda ibadet edebilmelerini sağlaya bilmek için bu alanda işimizi ve sizlerin Allaha olan yakınlığınızdan dolayı işimizi en iyi şekilde sizlerin ve bizlerin huzuru için yapmaktayız

Allahın evi olan camilerimiz zaman içersinde istememekte hava şartları ve kullanıma bağlı olarak temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple siz değerli cemaatimizden sonrası ve tadilat sonrası cami temizliği hizmeti vermekteyiz gelen talep ve isteklerinizi en hızlı ve en etkili şekilde çözmekteyiz, Camii ve ibadethaneler sağlık kurallarına uygun Tuğra Temizlik şirketi güvencesiyle uzman temizlik ekibi tarafından insan sağlığına zararlı olmayan temizlik ürünleri ve modern donanımlı makine ekipmanları yardımı ile temizlenmektedir.

Cami ve ibadethane temizliği topluma açık olan ve temizliğin bilhassa önem taşıdığı manevi toplanma alanları olduğu için çok daha büyük öneme sahip. Dolayısıyla bu tür temizlik işleri özellikle profesyonel kadrolarla yapılarak sağlık ve hijyen koşulları ile kullanılan profesyonel ürünlerimizle sorunsuz bir temizlik ihtiyacı karşılanmış olmaktadır.

Cami temizliği ve önemi

Müminler fiziksel olarak tertemiz insanlardır. Bedenleri, yedikleri yiyecekler, giydikleri giysiler, yaşadıkları ortamlar her zaman temizliği ve düzeniyle göze çarpar. Bulundukları her yeri kuran'da tarif edilen, tertemiz cennet ortamlarına benzetmeye çalışırlar. Kur'ân-ı kerîm'in birçok âyetinde, Hz. Peygamber'in hadislerinde ve örnek hayatında temizliğin önemi ve gerekliliği üzerinde ısrarla durulmuş, genel anlamda temizlik ve ibadet amaçlı temizlikle ilgili birtakım ilke ve ölçüler getirilmiş ve temizlik bazı ibadetler için ön şart sayılmıştır.

CAMİLERİN BAKIM ONARIM TEMİZLİK VE ÇEVRE TANZİMİ YÖNERGESİ ne uygun olarak gerçekleştirdiğimiz hizmetimiz için lütfen iletişime geçiniz.

 

İslâm kültüründe genel anlamdaki temizlik ile ibadet amaçlı temizlik birbirini tamamlar ve birlikte bir anlam ifade eder

bana hiçbir şeyi ortak koşma, tavaf edenler, kıyam edenler, rükua ve sücuda varanlar için evimi tertemiz tut. (hac suresi, 26)

Maddî temizlik İslâm dininin fevkalâde önem atfettiği bir konudur. Kur'ân-ı Kerîm'de çevrenin ve ibadet yerinin temizliğinden söz edilir. Allah'ın temizlik konusunda titizlik gösterenleri sevdiği bildirilir. (el-bakara 2/125; et-tevbe 9/108; el-hac 22/26). 

Hz. Peygamber de "temizlik imanın yarısıdır" (müslim, “tahâret”, 1), "Allah temizdir, temizliği sever"(tirmizî, “edeb”, 41),"namazın anahtarı temizliktir"(ebû dâvûd, “salât”, 73

Elbiseni temizle. Pislikten kaçınıp-uzaklaş. (müddessir suresi, 4-5) 

(İnsanı rahatsız eden pis kokulu şeylerden melekler de rahatsız olur.) Taberani 

Dinimizde temizliğin önemi büyüktür. Temizlik imandandır. Eshab-ı kiramdan sonra gelen ve tabiin adını alan Müslümanlardan bazıları Eshab-ı kirama, (Allahü teâlâ Kur'an-ı kerimde sizi çok sevdiğini bildirip övmektedir. Bunun sebebi nedir?) dediklerinde, (Biz temizliğe de çok dikkat ederdik) diye cevap verdiler.

Allahü teâlâ, Kur'an-ı kerimin çeşitli yerlerinde, (Temiz olanları severim) buyuruyor. 

(Bekara 222)

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:

(Müslümanlık temizlik dinidir. Temiz olun! Cennete ancak temiz olanlar girer.) [Deylemi]

(Mümin pis olmaz.) [Buhari]

(Temizlenecek şeyleri iyice yıkayın, temizleyin! Temizlik imana sevk eder, iman da sahibini Cennete götürür.) (Taberani)

(Temizlik imanın yarısıdır.) [Müslim]

(Namazın anahtarı temizliktir.) [Tirmizi]

 Çünkü müslümanın yaşadığı yer, Allâh’a ibâdet edilen bir mekândır. Oraya, melekleri uzaklaştıran kötü koku, pislik ve çirkinlik girmemelidir. Zîrâ melekler, temizliğe ve güzel kokuya gelirler; kir, pas ve kötü kokudan rahatsız olurlar. Pislik ve fenâ koku ise şeytanla kötü cinlerin dâvetçisidir.